Cena štěněte 
Australského ovčáka

Od čeho se odvíjí cena štěně a jaké jsou náklady na chov?
 1. Je potřeba počítat s pořizovací cenou kvalitního psa a feny, což je 30-60 tisíc v ČR,
  v zahraničí 60-200 tisíc.
 2. Dále výstavy 800-2000 Kč výstavní poplatek/pes + potřebné vybavení a profesionální grooming, cesta a ubytování, tj. cca 4-6 tisíc po ČR, u zahraničních výstav až 30 tisíc.
 3. Nadstandardní genetické testy 10 tisíc/pes.
 4. Nadstandardní rentgeny včetně posouzení odborníkem 15 tisíc/pes.
 5. Každý rok vyšetření očí 800 Kč/pes + cesta.
 6. Nesmíme také zapomenou na výchovu, krmení a každodenní péče (minimálně 3 tisíce na psa měsíčně) + tréninky a další aktivity.
Když už dojde k samotnému krytí, přibývají nám další náklady, jako jsou:
 • Krycí poplatek až 30 tisíc Kč v ČR, v zahraničí až 100 tisíc.
 • Reprodukční veterinář - několikrát sono po 1000 Kč, případně progesteronové testování (cca od 3 tisíc) a pokud by bylo potřeba, tak císařský řez, který může stát 12-15 tisíc.
 • Při porodu je potřeba být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pokud fena nebude moci nebo se něco pokazí, je nutné krmení štěňat z láhve každé 2 hodiny, ve dne i v noci. Občas je, především u menších jedinců, přikrmování nutné i přes to, že fena s kojením nemá problém.
 • Výbava k porodu (váha, teploměr, rukavice, dezinfekční prostředky, savé ubrousky, nůžky, hřejivé podložka, porodní box, ohrádka, přikrývky, čisticí potřeby, vhodná strava s doplňky pro fenu a štěňata, kojenecká výživa, léky a potřeby pro ruční krmení pro případ nouze + hračky pro správný vývoj štěňátek) v celkové hodnotě kolem 20 tisíc.
 • Počáteční veterinární péče o štěně do doby k odchodu z domova (nejméně 3x veterinární kontrola štěněte, čipování a dvě sady vakcín, 4x odčervení, odběr krve, stanovení genetického profilu a vyšetření očí) ve výši cca 6 tisíc/štěně.
 • Výbava pro každé štěně do začátku (3-4 tisíce).

Také je potřeba být stále na k dispozici zájemcům, přidávat nové informace o štěňatech, posílat fotky a videa, odpovídat na dotazy, jak zájemcům, tak majitelům štěňátek (především v prvních dnech velmi intenzivně), vyfiltrovat dobré budoucí majitele a najít nové domovy. 

Tím to ale pro nás nekončí. Nadále poskytujeme svým odchovům chovatelský servis, jako je pomoc s tréninkem či socializací, handling na výstavách, hlídání v době dovolené a možnost zajištění uchovnění (výstavy, bonitace, genetické testy, kompletní rentgeny i odchov štěňat).


Cena našich štěňat:

 • V plánovaném vrhu C bude cena 30-40 tisíc Kč.
 • V plánovaném vrhu D bude cena 25-35 tisíc Kč.
 • V plánovaném vrhu E bude cena 30-40 tisíc Kč.
Cena se bude odvíjet dle konkrétního jedince a formy vlastnictví.
U některých štěňátek budeme nabízet i spoluvlastnictví za výhodnějších finančních podmínek.

Máte zájem o štěně? Kontaktujte nás