Pod hlavičkou Lowly Pets Therapy bychom Vám rádi představili terapeutické služby pro koně a psy. Kompletní nabídka služeb bude doplněna v průběhu měsíce září, od kdy bude možné individuálně se domlouvat na termínech terapií.

Dornova metoda

Základní a nejdůležitější význam Dornovy metody je navrácení kloubů a obratlů do fyziologické, tedy správné polohy. Je to jemná manuální terapie prováděná v dynamice svalového aparátu. Toto se děje volným a přirozeným pohybem za aktivní účasti pacienta. Tímto pohybem se obchází svalová ochrana, zaměstnané svaly nám umožní volnou manipulaci s klouby i obratli. Zároveň dochází i k uvolnění blokád ve tkáních a na energetických drahách. Navrácením kostí na své fyziologické místo se vyrovnává celková statika i dynamika. K této terapii používáme pozorovací a hmatové techniky. Pracujeme pouze dotykem rukou. Palcem, pěstí či dlaní vyvíjíme tlak na napravovanou kost či kloub. Dornova metoda je velmi bezpečná, pracujeme za kývavých pohybů do prahu bolesti. Lidmi i zvířaty je tato metoda velmi dobře přijímána. Předpoklad úspěchu je aktivní spolupráce. Dornova metoda je jednoduchá, efektivní a rychlá možnost, jak nastolit rovnováhu v organismu. Je třeba si však uvědomit, že organismus potřebuje čas, aby se s novým vzorcem vyrovnal a naučil se opět správně (fyziologicky) pracovat. Proto je třeba trpělivost. Tyto změny mohou trvat i několik dnů po terapii.

Baňkování

Baňky se používají jako součást Dornovi metody. Pomůžou vytáhnout zapadlý obratel, nebo křížovou kost. Zapadlý obratel poznáme podle "dolíku" na jinak rovné páteři a jako korálky seřazených obratlech. Před použitím baňek je nutné vyholit dané místo, na srsti baňky nedrží. Je třeba s tím počítat, srst časem doroste :)