Objednání na lekce na treadmillu a balanční cvičení je možné od  5.1.2023.

Děkujeme za pochopení.


Čemu se věnujeme?

Jsme psí fitness: věnujeme se rovnováze psa, stretchingu, správnému posilování a józe (Tellington TTouch). Upozorňujeme, že nenabízíme fyzioterapie a aktuálně ani Dornovu metodu.


Co je treadmill?

Treadmill je pomocný trenažer, který pomáhá vašemu psu dostat se nejen do správné kondice.


K čemu je treadmill dobrý?

Je především úžasnou pomůckou při tréninku sportovního psa, při rehabilitaci zraněného psa nebo psa s nadváhou, pomáhá při kondičním tréninku, při potížích s dysplazií a hlavně je skvělým nástrojem pro získání a udržení psa v té nejlepší zdravé kondici. Treadmill vám umožňuje mít psa v plynulém, pravidelném a hlavně kontrolovaném pohybu, který jinde nezískáte. V porovnání s pohybem na volno venku má tento stroj hned několik výhod. Nenajdete na něm nerovnosti povrchu, pes běží několik minut stejným tempem krásně rovně a přirozeně nasvaluje. Takový dlouhodobý plynulý pohyb nebude mít pes v zápřahu ani v canicrossu, ani na koloběžce. Psy na treadmillu získají lepší balanc, korekci nohosledu a celkovou motoriku těla. Treadmill pomůže i správně opohybovat psa, který z nějakého důvodu nemůže být puštěn z vodítka a tudíž nemá možnost rychlejšího pohybu. Dále je výbornou pomůckou při opohybování akčního psa, ale lze využít i u reaktivního psa. Nejenže na něm pes "upustí páru", kterou stupňuje, ale celkově se uvolní. Na treadmillu zlepšíte i koncentraci psa, jelikož ho před ním motivujete hračkou nebo jinou pomůckou. I veterináři treadmill radostně doporučují.

Treadmill vs. běžecký pás

Zásadní rozdíl mezi treadmillem a běžeckým pásem je takový, že treadmill je poháněný vlastní silou, zatímco běžecký pás je poháněný motorem. Z toho vyplývá, že pes zde musí zabírat nohama, aby se dal "mlýn" do pohybu. Zároveň to znamená, že pokud zvíře nechce z nějakého důvodu běhat/spolupracovat, zastaví se nebo zpomalí. Pokud ho však dáte na běžecký pás poháněný motorem, nemá jinou možnost než běžet. Treadmill je tudíž bezpečnější než běžecký pás. Pes zapojuje rovněž výrazně více svalů do práce, a tím pádem získává i rychleji a kvalitněji lepší kondičku.

Jak dlouho může být pes na treadmillu?

Primárně to záleží na jeho kondici a zdravotním stavu. I pro akčnější psy je náročné běžet v takto rychlém tempu dlouhodobě. Trénink začínáme na dvou až pěti minutových kolech. Dle kondice a zaměření se tréninky fázují v závislosti na rychlosti a času.


Tréninkový plán?

 • Rozchození/rozhýbání pejska
 • Stretching/protažení na rozehřátí
 • Seznámení pejska s treadmillem
 • Práce na treadmillu 1
 • Krátké protažení končetin
 • Balanční cvičení
 • Práce na treadmillu 2
 • Stretching na konec

Efektivní je i dorazit s více pejsky najednou, kteří se budou střídat (ti, co zrovna nejsou na stroji, budou na balančním cvičení) a pokaždé, než půjde pejsek po treadmillu na balanční pomůcky, bude lehce protažen. Pokud to čas dovolí, dostane se zvíře na treadmill i vícekrát.

Jak se připravit na první lekci na treadmillu?

 • Pes jde na treadmill zásadně nalačno!
 • Řádně napojte psa půl hodiny až hodinu před tím, než půjde na treadmill.
 • Pes se NIKDY nepoutá k treadmillu za obojek. Doporučujeme tedy vzít s sebou padnoucí postroj (ne norský).
 • Před použitím treadmillu psa VŽDY vykrokujte a protáhněte!
 • Po ukončení treadmillu psa VŽDY vykrokujte a protáhněte!

Online objednání

S pejskem můžete dorazit na samotné cvičení nebo ho spojit s tréninkem poslušnosti či výstavního handlingu. Můžete využít i celodenního pobytu u nás, abyste na svého čtyřnohého parťáka nemuseli čekat. Pokud budete chtít využít této varianty, prosíme, uveďte to do poznámky, až budete objednávat variantu cvičení. Za pobyt je příplatek 200 Kč k vybrané variantě.

Chcete si běhání na tradmillu včetně balančního cvičení vyzkoušet? Termín si můžete rezervovat online na každý den od 7-20h. Rezervaci je nutné udělat minimálně 48 hodin předem. Délka jedné lekce je 45 minut. 

Chtěli byste ke cvičení na přidat i lekci poslušnosti či výstavního handlingu? Termín si můžete rezervovat online na každý všední den od 7-18h. Rezervaci je nutné udělat nejpozději v pátek na nadcházející týden. Akceptujeme i pozdější rezervace formou přidání na již naplánovanou lekci. Délka celého tréninku je pak 90 minut.